„Бомба“ на Кузмановски, Штербик немоќен гледач (видео)

Одличен ракомет се игра на дербито од плјеофот во македонското првенство, а најдобриот потег на стартот од мечот беше дело на Филип Кузмановски, откако македонскиот репрезентативец испрати вистинска „бомба“ која Штербик не успеа да ја запре.

Се вчитува...