Бомба од Италија – Интер има подготвено 250 милиони евра за Меси

Калчолигашот Интер е подготвен на Маеси да му понуди неверојатна заработувачка од 250 милиони евра за четири сезони, доколку премина на „Џузепа Меаца“, пренесуваат италијанските медиуми. Веќе подолго време се шпекулира дека „нероаѕурите“ се заинтересирани за Меси, кој е во се полоши односи со раководоството на Каталонците.

Меси отворено е против работата на моменталното раководство предводено од Бартомеу бидејќи не му носат доволно квалитетни фудбалери како тимот би бил конкурентен во Шпанија и Лигата на шампионите.

Позитивна работа е тоа што на Лионел Меси актуелниот договор со Барселона му истекува на крајот на следната сезона, па доколку не сака да го продолжи Каталонците ќе мора да се откажат од својот најдобар фудбалер за далеку помала сума од реалната.

Се вчитува...