Борбата за историја на Емил Павлов на СП во Дубаи (ВИДЕО)

Најдобриот македонски каратист, Емил Павлов го освои сребрениот медал во категоријата до 67 килограми на Светското првенство кое се одржува во Дубаи. Тој во финалето психолошки падна во последнат минута и пол од борбата и откако почетокот беше израмнет му дозволи брзу осум поени на противникот кои беа доволни за освојување на златниот медал на Французинот, Стивен да Коста.

Во продолжение погледнете ја целата борба со која Павлов испиша историја за каратето во Македонија.

 

 

Се вчитува...