Борко и Арпад во изборот меѓу ТОП 5 одбрани на колото

Македонскиот голман Борко Ристовски и чуварот на мрежата на Вардар, Арпад Штербик си најдоа свое место меѓу петте најдобри одбрани од натпреварите во Лигата на шампионите изминатиов викенд, според ЕХФ.

Штербик, според ЕХФ, ја има третата најдобра одбрана на колото, а Ристовски, кој брани во одлична форма во дресот на Барселона, е на петтото место.

Изборот на најдобрите одбрани на колото може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...