Како учи да плива највисокиот кошаркар во НБА (ВИДЕО)

Дека кошаркарите во НБА се поблиски од браќа, докажува уше една снимка која ни доаѓа од Бостон Селтикс. Џејлеб Браун и Енес Кантер го учат својот млад колега, џинот Тако Фол да плива.

Тако Фол, за кого ова е прва сезона во кариерата во НБА, поради сиромашното детство немал шанса да научи досега да плива, па затоа се тука неговите соиграчи…

 

View this post on Instagram

 

Enes Kanter and Jaylen Brown teaching Tacko Fall how to swim is so wholesome. ?❤ (via @eneskanter11)

A post shared by House of Highlights (@houseofhighlights) on

Се вчитува...