Брегалница знае и да победува…, не е само непобедлива (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Штипска Брегалница потврди дека и тоа како ќе игра значајна улога во годинашната сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Составот на Марјан Секуловски и го нанесе првиот пораз на Академија Пандев со гол на Алтипармаковски во 93. минута за конечни 3-2. Сето тоа за вистинска еуфорија во Штип и задоволство на штипската публика која посакуваше победа.

Ако Брегалница во претходните четири кола покажа дека е непобедлива, сега демонстрираше и дека знае да победува…

 

Се вчитува...