Бутел без проблеми против Мулти Есенс

Ракометарите на Бутел без поголеми проблеми стигнаа до нов триумф во Суперлигата на Македонија, откако вечерва во скопската пресметка славеа над Мутли Есенс со 31-23 како дел од 10. коло во групата Б.

По израмнетиот почеток во кој во еден период гостите имаа и плус ддва (3-5) фаворитот заигра многу подобро и веќе на пауза имаше предност од шест гола (16-10). Во вториот дел тимот од скопската населба само рутински го приведе мечот до самиот крај за конечен триумф од 31-23.

Бојан Спасовски со шест гола беше прво име кај победникот, додека кај поразените Божидар Илиески постигна пет гола.

Се вчитува...