Чаневски со награда за најдобар голман во Израел (фото)

Градимир Чаневски денеска и официјално го доби признанието за најдобар голман во израелскиот шампионат, како награда за одличните настапи што Македонецот ги имаше минатата сезона.

Тој со тимот на Макаби Ришон се закити со титулата во израелското првенство, успех за кој Чаневски беше меѓу најзаслужните во својот тим и беше избран во идеалната „седумка“ на сезоната.

Се вчитува...