Челси плаќа 100 милиони фунти за Кутињо

Англискиот премиерлигаш Челси стартува со акција за доведување на Кутињо од редовите на Барселона, јавуваат англиските медиуми.

Според последните информации, Абрамович е подготвен да плати 100 милиони фунти за 26-годишниот бразилски фудбалер.

Од Челси веруваат дека и каталонскиот тим ќе се согласи за ослободување на Кутињо со оглед на фактот дека и не е премногу „експлоатиран“ сезонава во првиот тим. Како што пренесуваат Англичаните, и самиот Бразилец воопшто немал против да се пресели во Лондон.

Се вчитува...