Челси против Арсенал без Рубен Лофтус-Чик

Во финалето на УЕФА Европа лигата, Челси можеби ќе треба да му се противстави на Арсенал без Рубен Лофтус-Чик. Англискиот репрезентативец се повреди за време на хуманитарниот пријателски натпревар во САД пртоив Њу Ингланд кој „сините“ го добија со 3-0.

Лофтус-Чик се повреди во вторто полувреме, беше изнесен од медицинскиот тим со очигледна повредана глуждот. По натпреварот од соблекувалната кон автобусот се движеше со помагала.

Повредата на Лофтус-Чик е остварување на стравовите на менаџерот, Сари кој предупредуваше дека тимот не треба да патува на гостувањето затоа што му е неопходен одмор пред финалето со Арсенал.

Натпреварот кој беше дел од кампањата на Челси „Кажете му не на антисемитизмот“ го следеше и сопственикот Роман Абрамович.

 

Се вчитува...