Червар размисли, па реши – со ист состав и против Шпанија

mec baner

Македонија и на четвртиот натпревар од Светското Првенство во Франција ќе настапи со непроменет состав, одлучи Лино Черевар по синоќешниот тренинг на нашиот национален тим.

Селекторот Червар по поразот од Словенија најави дека ќе размисли околу евентуални промени во тимот, пред се на голманската позиција, за на крајот сепак да реши повторно да им даде шанса на Колев и на Трајковски.

sostav makedonija

Не се исклучува можноста Червар да го освежи тимот веќе на утрешниот натпревар против Исланд, кој ќе биде од клучен карактер за освојување на третото место на табелата и избегнување на Франција во осминафиналето.

Се вчитува...