Четворица „вардарци“ во Oл-стар тимот – Лука Циндриќ МВП на Ф4 турнирот!

По завршувањето на финалето, избран е и Ол-стар тимот во кој се најдоа четворица вардарци – Штербик, Абутовиќ, Циндриќ и Дибиров. А, признанието за најдобар играч на  седмото издание на Ф4 турниорот во СЕХА му припадна на плјемејкерот на Вардар, Лука Циндриќ.

Ол-стар тим на Ф4 во СЕХА:

голман: Арпад Штербик (Вардар)

лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

десно крило: Златко Хорват (ППД Загреб)

десен бек: Жига Млакар (Целје ПЛ)

среден бек: Лука Циндриќ (Вардар)

лев бек: Домагој Павловиќ (ППД Загреб)

пикер: Вјачеслав Шумак (Мешков Брест)

дефанзивец: Илија Абутовиќ (Вардар)

МВП: ЛУКА ЦИНДРИЌ

Се вчитува...