Да се наежиш… Реки Македонци го преплавија Букурешт кон националната арена (ВИДЕО)

ЕКИПА во Букурешт,

Роберт Спасовски (ФОТО/ВИДЕО)

Прекрасни глетки и денеска во Букурешт, нешто слично како и пред натпреварот со Австрија на стартот од ЕВРО 2020. Повторно доминира црвено-жолтата боја во главниот град на Романија.

Реки Македонци се упатуваат кон националната арена во Букурешт во очекување на дуелот со Украина, верувајќи дека македонските репрезентативци ќе им ја донесат и првата резултатска радост на Европското првенство 2020…

Се вчитува...