„Да сум јас Џејк Пол ќе се посе*ев во гаќи“

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон за нешто помалку од два месеца ќе се врати во рингот по долга пауза за мечот со инфлуенсерот Џејк Пол кој се прослави и во овој спорт. Натпреварот нема да биде егзибициски туку ќе се смета за професионален што е дополнителен мотив за Тајсон.

УФЦ коментаторот Џо Роган како најава за мечот откри што видел на тренингот на Мајк Тајсон и ја прокоментира неговата форма.

„Мајк се подготвува за војна. Во интервју откри дека јаде живо месо бидејќи тоа е тоа што ќе го „јаде“ на мечот. Си помислив: Исусе каква состојба на умот. Па тој влегол во „мод“ на војник. Моментално е во расположение на дивјак. Да сум јас Џејк Пол ќе се посе*ев во гаќи. Земете го искуството на Тајсон во обѕир. Тој некогаш благо кажано ги уништуваше луѓето и ретко кој се осмелуваше да застане пред него. Таа мрачна комора се уште е во неговиот ум и мислам дека за оваа борба ја отвори. Единственото прашање е дали неговото тело може да го издржи напорот“, изјави Роган.

Се вчитува...