Дабур го удвои водството на Салцбург пред полувремето (ВИДЕО)

Австрискиот првак Салцбург има водство од 2-0 против Шкендија по првото полувреме на дуелот од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите. Златко Јунузовиќ изведе слободен удар, а Мунас Дабур со удар со глава ја затресе мрежата на Костадин Захов во судиското продолжение од првиот дел.

Истиот фудбалер од пенал и го отвори резултатот.

Се вчитува...