Давид Луиз го запозна својот двојник (ФОТО)

Челси ја пречека Славија Прага и во драматичен натпревар славеше со 4-3, а по натпреварот погледите беа свртени кон Давид Луиз, кој на двомечот со чешкиот состав го запозна својот двојник.

Станува збор за Алекс Крал, чешки фудбалер кој исто како и Луиз настапува во одбранбената линија. Сличноста меѓу двајцата е неверојатна.

Се вчитува...