Де Минор и Мусети без многу маки до четвртфинале на Вимблдон

Лоренцо Мусети и Алек Де Минор ја потврдија фаворитската улога во мечевите против Џовани Перикард и Артур Филс и се пласираа во четвртфиналето на Вимблдон.

Мусети и Де Минор во четири сета славеа против француските тенисери добивајќи ги мечевите со 4-6, 6-3, 6-3 и 6-2, односно 6-2, 6-4, 4-6 и 6-3.

Во четвртфиналето Мусети за противник ќе го има подобриот од мечот помеѓу Фриц и Зверев, додека Де Минор го чека подобриот од сребата помеѓу Руне и Ѓоковиќ.

Се вчитува...