„Денес над Македонија се раѓа“ ечи во Букурешт (видео)

Македонските навивачи вечерва приредуваат шоу во центарот на Букурешт, како загревање за утрешната премиера на нашата репрезентација на ЕВРО 2020.

Македонската химна „Денес над Македонија се раѓа“ ечеше во романскиот главен град, а „фалангата“ уште пред да почне шампионатот сакаат да стават до знаење кој ќе биде главен на трбините во Букурешт, дури и во корона-услови…

Се вчитува...