Денвер му пресуди: Лејкерс подготвуваат отказ за тренерот, веќе е позната неговата замена

Кошаркарите на ЛА Лејкерс поразени се во првата рунда на плеј-офот од НБА Лигата од Денвер со 4-1. Тимот од „Градот на ангелите“ му подготвува отказ на тренерот Дарвин Хем.

Како што тврдат медиумите во САД, за Хем веќе е подготвен отказот, и можно е да го добие до крајот на оваа недела.

Хем не се снајде на клупата на Лејкерс, доби многу критики како од фановите така и од управата на клубот поради тоа е на „тенок мраз“, а серијата против Денвер покажа дека тој не е дораснат за оваа задача.

Лејкерси наводно веќе размислуваат за нов тренер во името на Џеј Џеј Редик.

Се вчитува...