Денвер прави „дрим-тим“, тргнаа во лов на ѕвездата на Голден Стејт

Американските медиуми објавија дека челниците на Денвер започнале преговори со Клеј Томпсон. Еден од најдобрите шутери во историјата на кошарката имаше многу лоша сезона и не е задоволен од понудата што ја доби од својот Голден Стејт.

На големо се шпекулира дека Клеј ги напушта „Вориорс“, а американски „Атлетик“ пренесува дека е заинтересиран Денвер, а како кандидат се споменува и Филаделфија. Денвер со Томпсон сака да го направи тимот уште посилен, во битка за нова НБА титула.

Томпсон е четирикратен НБА шампион со Голден Стејт, а овој тим го драфтуваше како 11 пик во 2011 година.

Се вчитува...