Џани: Да ти е*ам мајката! Ван Бисака: WHAT?! (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски поради својата неверојатна појава и неверојатниот карактер најчесто е главна тема по натпреварите на Лидс во Премиер-лигата. Тој на мечот со Манчестер Јунајтед влезе во конфронтација со Арон ван Бисака.

Нормално Алиоски по еден дуел се реши да земе малку одушка и да му порача на балкански стил на Ван Бисака „Да ти е*ам мајката!“, по што од Англичанецот доби кратко „Што?“

 

Се вчитува...