Џејмс Харден ја надмина границата од 20 000 поени (ВИДЕО)

Џејмс Харден велзе во редот на играчи од НБА лигата кои во кариерата ја надминале границата од 20 000 поени. Тој е 45-от кошаркар со вакво постигнување во историјата на Лигата. Харден со овој резултат дојде откако постигна 32 поени во победата на Хјустон над Минесота од 139-109.

Ваквото постигнување сепак не предивика особено голема реакција кај „брадата“

„Ова е големо постигнување. Навистина е кул, но јас ја гледам пошироката слика, имам поголеми цели“ – изјави кратко Харден по натпреварот.

Харден е седмиот најмлади играч со ова постигнување.

 

 

 

Се вчитува...