Џеко постигна гол на сезоната…, но поништен поради наводен офсајд (ВИДЕО)

Репрезентацијата на БиХ има предност од 1-0 по првото полувреме против Северна Ирска во натпреварот од Б лигата во УЕФА Лигата на нации.

А, можеа Босанците да имаат и 2-0 и тоа по прекрасно ремек дело кое го реализираа во извонредна акција во 30. минута. Един Џеко го постигна голот на сезоната, но судиите ја уништија радоста на Роберт Просинечки, кој е селектор на БиХ, и на домашните. Измислија наводен офсајд… Дали имаше офсајд или не, пресудете сами…

Се вчитува...