Ди Марија се договори со новиот клуб

Според италијанските медиуми, еден од најдобрите крилни играчи во последната деценија Анхел Ди Марија, ги договорил сите детали за трансфер во Јувентус и кариерата ќе ја продолжи во тимот од Торино.

За ова  се зборуваше во изминатите денови, а денеска излезе информација дека сите детали се договорени и дека се очекува само официјалната промоција.

Аргентинецот во Торино ќе се пресели по завршувањето на сезоната и тоа како слободен играч. Во Јувентус ќе има плата од 7 милиони евра по сезона плус бонуси.

Исто така Јувентус е пред потпис и со Пол Погба.

Се вчитува...