Динамо Загреб славеше над Хајдук во вечното хрватско дерби

Динамо Загреб славеше со 2-0 над Хајдук во вечното хрватско дерби. Бруно Петковиќ од пенал донесе водство за домаќините во 21. минута, а во 35. Кастрати ги постави конечните 2-0.

Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо, Аријан Адеми беше заменет во 90. минута, додека Стефан Ристовски не беше дел од тимот на „модрите“ меч. Кај Хајдук Јани Атанасов доби шанса во 89. минута.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...