Динар се исплаши од литванскиот пивот (фото)

Франција утре ќе се сретне со Литванија во квалификациите за ЕП 2020, а селекторот Дидие Динар посебно внимание посветува на литванскиот пивот Гинтарас Цибулскис. Ако се прашувате зошто, погледнете ја фотографијата во која „ѕверот“ Динар изгледа како „мало дете“ крај Цибулскис.

Францускиот селекторот фотографијата ја објави на својот профил на социјалните мрежи, со порака: Сега навистина ми е мило што повеќе не играм.

 

Се вчитува...