Добар мајтап… Погледнете ја тимската фотографија на Белгија (ФОТО)

Белгијците неодамна ги претставија своите нови дресови во кои ќе играат на Светското првенство во Русија. Ѕвездите на оваа селекција сега одработија и една добра фотосесија.

Азар, Фелаини, Де Бруин и компанија се најдоа на тимска фотографија која предизвика многу внимание. Сите позираа со наочари за сонце во прилично весели бои, а во комбинација со жолти дресови изгледаат комплетно подготвени за плажа.

Добар мајтап, или нова маркетиншки трик не знаеме… Во секој случај прилично иновативно!

Се вчитува...