Добро е што остана жив: Фудбалер на Цирих потона во „провалија“ при прослава на гол

Косовскиот фудбалер Бенјамин Кололи го постигна победничкиот гол за Цирих во триумф против АЕК Ларнака од 0-1 во Лигата на Европа.

26-годишниот фудбалер погоди од пенал, кој беше досуден откако македонскиот дефанзивец Даниел Мојсов играше со рака во домашниот шеснаесетник. Но, прославата на голот за малку ќе го чинеше и глава.

Сакајќи да прослави со навивачите на својот тим, Кололи ја прескокна оградата и потоа упадна во дупка која ги раздвојува трибините од теренот. За среќа, се извлече неповреден…

Се вчитува...