Доминик Мавра е МВП на Купот на Македонија

Доминик Мавра сосема заслужено е избран за најкорисен кошаркар на завршниот турнир од Купот на Македонија што изминатиов викенд се одржуваше во Кавадарци. Хрватскиот плејмејкер одигра фантастично во текот на трите дена, беше импресивен во вчерашното полуфинале со Работнички, а и денеска во финалето против Фени индустри повторно беше најефикасен кај „соколите“, со 21 поен, шест скока и шест асистенции.

<p style=

Се вчитува...