Дончиќ фрла и цепелини „без гледање“ (видео)

Лука Дончиќ повторно имаше свое шоу при победата на Далас над Њу Орлеанс со преубедливи 130-84. Младиот Словенец го имаше потегот на натпреварот, откако со фантастична асистенција „без гледање“ му асистираше на Пауел за атрактивно забивање со „цепелин“.

Дончиќ мина на теренот 26 минути, период во кој реализираше 29 поени, 9 асистенции и шест скокови. Одличен натпревар за Далас одигра и Бобан Марјановиќ, кој оствари дабл-дабл од 15 поени и 16 скокови.

Се вчитува...