Дончиќ може буквално се – погодува и со десна и со лева (видео)

Далас долго време беше во двоцифрена негатива против Портланд, а потоа Лука Дончиќ блесна во сиот свој сјај, донесе пресврт во последната четвртина и триумф од 102-102.

Словенечкото чудо од дете постигна ги презеде работите во свои раце, погоди две тројки, положуваше со десна и со лева рака, асистираше за „цепелин“… го крена својот тим и ја донесе големата победа.

Бројките велат дека Дончиќ постигна 13 поени само во последните десет минути од мечот, тој го заврши натпреварот со 28 поени зад своето име, надополнети со девет скока и шест асистенции.

Се вчитува...