Дончиќ виде што значи кога ќе те „пратат по бурек“ (видео)

Лука Дончиќ имаше извонреден прв дел на сезоната, но како што се наближува крајот на овој шампионат така и формата на Далас маверикс се движи во надолна линија.

Бруклин синоќа го декласираше тимот на Дончиќ со убедливи 127-88, a самиот почеток беше најава за дебаклот – кога Дончиќ беше „пратен по бурек“ од еден домашен кошаркар веќе во првата минута од натпреварот.

 

Се вчитува...