Досега ќе беше најдобар стрелец: Лукаку или промашува, или ВАР му ги поништува головите… (ФОТО)

Едноставно неверојатно е колкав малер е Ромелу Лукаку на Европското првенство 2024. Тој или промашува 100% шанси, или ВАР му ги поништува погодоците.

Досега во два меча за Белгија постигна три гола, со што би бил и најдобар стрелец на натпреварувањето, но сите три му беа поништени од ВАР технологогијата.

Против Словачка постигна два гола, во 56. и во 86.минута кои беа поништени, и тоа поради играње со рака на негов соиграч, а утврдена со новата технологија на ВАР системот, која е слична како ЕКГ.

Синоќа, пак, против Романија, Лукаку стрелаше во 63. минута но голот беше поништен буквално поради милиметарски офсајд… Навистина нема среќа.

Се вчитува...