„Дождовниот Белгиец“ – Куртоа прво погреши, па на маестрален начин спречи автогол (ВИДЕО)

Реал Мадрид стигна до триумф над Еибар од 2-0 во 29. коло во шпанската Ла лига. Голманот на „кралевите“ Тибо Куртоа имаше една интересна интервенција откако по додавањето од Васкез поради силниот ветер и дожд имаше проблем да ја смири топката, сепак успеа некако да се снајде и со маестрален клизач да спаси автогол.

Се вчитува...