Драматична завршница… Два гола за две минути за 2-2 (ВИДЕО)

Повеќе од драматична завршница во финалето од Купот на Македонија, откако со два гола во само две минути повторно е израмнет резултати во финишот на натпреварот.

Најпрво Тантуровски во 84. минута донесе предност за „лавовите“ од 1-2…

Но, веќе во следниот напад пенал за „пандевци“, а Љупче Дориев од белата точка во 86. минута прецизно стрелаше за 2-2…

Се вчитува...