Дрес од македонската репрезентација како амајлија за Ѓоковиќ пред Ролан Гарос (ФОТО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доби подарок од Македонија пред настапот на Ролан Гарос.

Еден од најверните навивачи на македонскиот спорт, Горан Кипријановски – Кипре, реализираше средба со еден од најдобрите во историјата на тенисот подарувајќи му дрес од фудбалската репрезентација со бројот десет.

Сето тоа како една амајлија за Ѓоковиќ пред настапот во Франција…

Се вчитува...