Дресот на Македонија – најубав на ЕВРО 2020

Македонија во последен момент ги врати старите дресови за настап на ЕВРО 2020, а опремата на нашиот национален тим беше избрана за најубава на целиот европски шампионат.

Станува збор за избор на американската телевизија ЕСПН, чии новинари Клинтон Јејтс и Херк Гомез го избраа дресот на Македонија за најимпресивен на ЕВРО 2020.

Видеото од нивните пофални зборови за опремата на македонскиот национален тим можете да го проследите на овој ЛИНК.

Се вчитува...