Дурант на тренинг дојде во дрес на Тони Кукоч (ФОТО)

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Кевин Дурант во моментов се опоравува од повредата на ахиловата тетива која ја заработи во петтиот меч од финалната серија против Торонто Репторс.

Неговото опоравување се движи подобро од очекуваното, а веќе почна со шутерски тренинзи во Бруклин Нетс. Тој на последниот тренинг во Бруклин дојде со дрес од еден од неговите идоли, неверојатниот хрватски кошаркар Тони Кукоч.

 

Се вчитува...