Два гола за Талески во победата на Бенфика, триумф и на Митревски и Порто

Ракометниот репрезентативец на Македонија Филип Талески постигна два гола во победата на Бенфика на мечот со Гаиа во новото коло од португалското првенство.

По ремито со Повоа Варзим во минатото коло, Бенфика успеа да обезбеди сигурна победа против Гаиа од 34-25.

И вториот Македонец во Португалија, Никола Митревски стигна до триумф откако Порто без проблеми славеше против Виторија со 39-26.

Се вчитува...