Двојки Куп: Шкендија на гости во Гостивар, Вардар против Саса

Минатогодишните финалисти Академија Пандев и Македонија ЃП ќе бидат слободни, а актуелниот шампион Шкендија ќе му гостува на Гостивар во првото коло од Купот на Македонија, кое ќе се одигра на 21 август. Работнички ќе биде гостин на Велазерими, Вардар ќе оди на мегдан со Саса, Ренова ќе му гостува на Кожув, а интересна е второлигашката пресметка во која Кит Го ќе го пречека Пелистер.

ДВОЈКИ, КУП НА МАКЕДОНИЈА (1.КОЛО)

Охрид – Беласица

Фортуна – Силекс

Кожув – Ренова

Кравари – Лабуништа

Саса – Вардар

Кит-Го – Пелистер

Црнилиште – Брегалница

Локомотива – Струга

Велазерими – Работнички

Љуботен – Тиквеш

Превалец – Борец

Осогово – Победа

Гостивар – Шкендија

Се вчитува...