Двојната одбрана на Ина Суслина во ТОП 5 на колото во ЛШ… (ВИДЕО)

ЖРК Вардар убедливо славеше со 25-30 на гостувањето против Будуќност во последната рунда од групната фаза во Лигата на шампионите, потврдувајќи ја доминацијата оваа сезона.

А, една од најзаслужните за триумфот и Ина Суслина чија двојна одбрана повеќе од очекувано сместена во ТОП 5 на колото од Лигата на шампионите, и според изборот на ЕХФ.

Одбраната на Суслина и изборот на најдобрите пет може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...