Е. Пелистер го декласираше Вардар Неготино за десетта победа сезонава

Ракометарите на Е. Пелистер сосема очекувано лесно славеа убедлива победа против Вардар Неготино во 11. коло од Групата Б во Суперлигата на Македонија.

Битолчани без никаков проблем триумфираа со 38-14 во мечот во кој се беше јасно уште по првото полувреме кое „пелистерци“ го добија со 18-7.

Со овој триумф, Е. Пелистер дојде до десеттата победа сезонава наспроти еден пораз колку што има и неговиот најголем конкурент во групата Вардар 1961.

Се вчитува...