Еден Дончиќ недоволен за „брејк“ на Далас во Бостон: Селтикс водат со 2-0 (ВИДЕО)

Бостон одново го одбрани домашниот терен и поведе со 2-0 во финалната серија против Далас откако изминатата вечер славеше со 105-98.

Најрасположен во редовите на Бостон беше Холидеј со 26 поени и 11 скокови, а него го следеше Браун со 21 поен и 7 асистенции. Дончиќ со трипл-дабл од 32 поени, 11 скокови и 11 асистенции беше прво име кај Далас, додека 17 поени и 7 скокови постигна Вашингтон.

Се вчитува...