„Еден од еден“ за Пешевски во новиот пораз на Штутгарт

Жарко Пешевски и неговиот Штутгарт претпреа пораз од 29-31 од Лубеке во 32. коло од Бундеслигата. Македонскиот интернационалец упати само еден обид кон противничкиот гол, а истиот го реализираше.

Ова е трет пораз во низа за Штутгарт со кој тимот падна на 15. место на табелата со скор од девет победи, две реми средби и 21 пораз со што освои вкупно 20 бода.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...