Ех, да играме како во третиот сет против Русите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Љубљана,

Катерина Павлова Николовска, Никола Ѓуровски

Русија е европски првак и има неверојатен состав, но македонските одбојкари покажаа дека можат да одиграат квалитетно. Во третиот сет пружија фантастичен отпор, имаа и две сет – топки, но не успеаја да ги искористат. Поразот денеска беше очекуван, а играта во завршницата ветува дека сепак можеме да стигнеме и до победа на Европското првенство, на мечот в понеделник против Белорусија…

 

Се вчитува...