ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Баер Л. – Глазгов Ренџерс                1 и 2+

„Фармацевтите“ имаат одлична предност од 3-1 од првиот меч во Шкотска, па сега им останува со нова добра партија да го запечатат пласманот во четвртфиналето каде ги очекува Интер. Каи Хаверц е главен адут на Баер без оглед на гласните шпекулации за преселба во Челси, а во нападот на „фармацевтите“ ќе се појави и Бејли, кој го постигна третиот гол на првиот меч во Глазгов.

На спротивната страна, кај Глазгов Ренџерс ќе недостигаат повредените Камара и Катиќ, а право за настап немаат ниту петмината фудбалери кои Стивен Џерард ги доведе во текот на летото.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Хелсинки – Лахти                      1 и 3+

Базел – Ајнтрахт                         ГГ 3+

Вулвс – Олимпијакос                0-2 гола

Луцерн – Јанг Бојс                     2 и 3+

Се вчитува...