ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер Сити – Реал М.                    1 и 2+

„Граѓаните“ останаа без титулата во Премиер-лигата, Арсенал ги елиминираше од ФА Купот, па Лигата на Шампионите остана нивна последна надеж за спас на сезоната. Тие веќе имаат водство од 2-1 од првиот меч во Мадрид, а сега се очекува пласманот во полуфиналето да го потврдат со нов триумф над „кралевите“.

Првиот дуел во Мадрид донесе огромна доминација на Сити, тренд што се очекува да биде повторен и вечерва. Огромно олеснување за „пулените“ на Гвардиола ќе претставува фактот дека Серхио Рамос поради суспензија нема да може да настапи, а јасно е дека без капитенот одбраната на Реал функционира многу, многу послабо од вообичаено.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Јувентус – Лион                     1 и 2+

Бохемијанс – Дундалк         2

Зенит – Локомотив М.         1

Вадуз – Тун                              3+

Се вчитува...