ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Барселона – Наполи                1 и 3+

Каталонскиот гигант на последните шест европски средби на „Камп Ноу“ има пет победи и едно реми, серија што се очекува да продолжи и на вечерашниот меч со Наполи. Славија Прага е единствениот тим што со „бункер“ успеал да остане непоразен (0-0), но „наполитанците“ имаат 1-1 од првиот меч, што значи дека ќе мора да се отворат и да постигнат барем еден гол ако сакаат да имаат шанси за пласман во четвртфиналето.

Без помошта на Инсиње гостите тешко дека ќе успеат да го изненадат големиот фаворит, а Меси и Суарез по краткиот одмор се подготвени за нов атак на европскиот трон.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Челси                     1 и 3+

Стандард – Серкл Бриж         1 и 3+

Валеренга – Бодо                     2

Нитра – Слован Б.                   3+

Се вчитува...