ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денеска…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Интер Турку – Хака                 1 и 2+

Финскиот шампион Интер Турку во минатото коло неочекувано загуби од Мариехам, но денешниот дуел со Хака е одлична можност за враќање на победнички патеки. Мора да се истакне традицијата, на последните шест дуели Интер славел над Хака, на последните четири победникот постигнувал и најмалку два погодоци, серија што се очекува да продолжи и на денешната пресметка на овие ривали.

Интер игра одлично на домашен терен сезонава, на четирите средби има максимални 12 бода со гол разлика 11-3. Хака е тим што во просек прима по два гола на гостувањата (четири меча, три реми и еден пораз, гол-разлика 6-8). Хака по седум одиграни кола се уште не знае за триумф во финското првенство, лоша увертира за гостувањето против шампионот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Гл. Ренџерс – Сент Мирен               1 и 4+

Јанг Бојс – Сион                                  1 и 3+

Мехелен – Андерлехт                        3+

Дун. Стреда – Серед                           ГГ 3+

Се вчитува...