ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Норчепинг – Хамарби                      1

Тимот на Норчепинг одлично ја стартуваше сезоната, но во последните дваесетина дена падна во мини-криза, не успевајќи да забележи победа во последните четири кола (две победи и две реми). Норчепинг важи за тим што игра одлично на домашен терен, на седум средби има пет победи и две реми, со гол-разлика 14-4.

Згора на тоа, Норчепинг по традиција игра одлично пред своите гледачи против денешниот ривал. Хамарби на последните шест гостувања во Норчепинг освоил само еден единствен бод, не постигнувајќи гол на три од последните пет вакви средби.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лајпциг – Атлетико М.               Х2 и 0-2 гола

Џирона – Алмерија                     1

Елче – Сарагоса                            0-2 гола

АИК – Отерсунд                           1 и 2+

Се вчитува...